Fundacja Polska Siatkówka, 3 kwietnia 2023

Wielkanocne spotkanie Programu Siatkówka łączy narody

Dzieci i młodzież z Polski i Ukrainy zaangażowani w Program „Siatkówka łączy narody” oraz siatkarze Barkomu Każany Lwów mieli trzecią sposobność do pogłębienia dotychczasowych znajomości i relacji. Tym razem spotkanie odbyło się z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Projekt integracji poprzez sport finansowy jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Ubiegłoroczne spotkania odbyły się z okazji Święta Niepodległości 11 listopada oraz Świąt Bożego Narodzenia. Sympatyczny klimat tamtych wydarzeń sprawił, że Fundacja Polska Siatkówka – operator Programu „Siatkówka łączy narody” postanowił, że w drugiej edycji ten dobry zwyczaj należy kontynuować, tak by poznawać tradycje i zwyczaje obydwu narodów oraz wzmacniać już nawiązane relacji i bezpośrednie kontakty. – Święta Wielkiej Nocy są czasem nadziei. Nadzieja na pokój jest szczególnie ważny dla naszych przyjaciół z Ukrainy. Zacznę więc od życzeń dla nich – niech nastanie pokój, tak by mogli wrócić bezpiecznie do swojej ojczyzny, a jeśli zdecydują się osiąść w Polsce, by mogli bez przeszkód odwiedzać ojczyznę. Wszystkim życzę zdrowia, radości i pomyślnego rozwoju karier – powiedział Janusz Uznański, wiceprezes Fundacji Polska Siatkówka, któremu towarzyszyli Pani Anna Szlachta – Zastępca Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Pan Sławomir Supa – Członek Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Członek Rady Fundacji Polska Siatkówka.

Tym razem wszyscy uczestnicy spotkania z klubów: Akademia Siatkówki Niepołomice, Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, KS Hutnik Kraków, MKS Pogoń Proszowice, MUKS Sari Żory, SMS Solna Wieliczka, UKS Sparta Volleyball oraz naturalnie Barkomu Każany Lwów tym razem z pasją oddawali się przygotowywaniu świątecznych ozdób i trzeba przyznać, że wiele siatkarskich talentów obdarzonych jest również dużymi umiejętnościami plastycznymi.

Nie zwiedli, jak zawsze zresztą mistrzowie kuchni Kolejowego Klubu Wodnego w Krakowie, którzy serwowali świąteczne, wielkanocne specjały kuchni polskiej i ukraińskiej.

Program „Siatkówka łączy narody”, którego mecenasem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, a operatorem Fundacja Polska Siatkówka opiera się na działaniach integracyjnych i asymilacyjnych w lokalnych społecznościach dedykowanych wojennym uchodźcom z Ukrainy. W programie uczestniczą kluby, w których trenują, a często znalazły schronienie przed wojenną pożogą dzieci i młodzież z Ukrainy. Klub Barkom Każany Lwów, ze względu na trwającą wojnę zmuszony został do rozgrywania spotkań w Krakowie i jest kluczowym elementem Programu „Siatkówka łączy narody”.

www.pzps.pl to oficjalny serwis Polskiego Związku Piłki Siatkowej