Anna Daniluk, foto: FIVB, 15 grudnia 2020

Reprezentant Tygodnia: Jakub Kochanowski

W zeszłym tygodniu aż dwa polskie kluby rywalizowały w Lidze Mistrzów, co dostarczyło nam sporo materiałów do analizy. Na czele kolejnego rankingu na „Reprezentanta Tygodnia” znalazł się Jakub Kochanowski. Na dalszych miejscach nie brakuje kolejnych środkowych kadry Polski.

1. Jakub Kochanowski w meczu przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi oraz w spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Lindemans Aalst.

Chlubny tytuł „Reprezentanta Tygodnia” tym razem trafił w ręce środkowego reprezentacji Polski Jakuba Kochanowskiego, który prezentował bardzo dobrą grę zarówno na parkietach ligowych jak i w meczach Ligi Mistrzów. W spotkaniu przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi wykazał się niezwykle wysoką, 82-procentową skutecznością w ataku, kończąc 9 z 11 piłek. Do dorobku punkowego dodał również 6 punktowych bloków. Podobną jakość zaprezentował w spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Lindemans Aalst, atakując z blisko 90-procentową skutecznością, dokładając 2 punkty z zagrywki i 3 punktowe bloki.

Statystyki Jakuba Kochanowskiego (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) w meczu:

przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi: 15 punktów, 82% skuteczności w ataku, 6 punktowych bloków, 4 wybloki

przeciwko Lindemans Aalst: 13 punktów, 89% skuteczności w ataku, 3 punktowe bloki, 2 punktowe zagrywki.

19962a 1

2. Michał Kubiak w meczu przeciwko WolfDogs Nagoja

Kapitan reprezentacji Polski zmierzył się z Bartoszem Kurkiem w meczu ćwierćfinałowym japońskiego Pucharu Cesarza. W bratobójczym starciu lepszy okazał się Michał Kubiak, który wracając po drobnej kontuzji, zaprezentował bardzo dobrą grę. Mistrz świata 2014 i 2018 zdobył 16 punktów, przy ponad 50-procentowej skuteczności w ataku. Dodatkowo punktował w bloku i polu serwisowym.

Statystyki Michała Kubiaka (Panasonic Panthers) w meczu przeciwko WolfDogs Nagoja: 16 punktów, 53% skuteczności w ataku, 4 punktowe bloki, 2 punktowe zagrywki.

3. Mateusz Bieniek w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Fenerbahce HDI Stambuł

Trzecim zawodnikiem wyróżnionym w zestawieniu jest przedstawiciel PGE Skry Bełchatów - Mateusz Bieniek.  Środkowy reprezentacji Polski w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Fenerbahce HDI Stambuł zdobył łącznie 14 punktów, przy 64-procentowej skuteczności w ataku. Swoją dobrą grę uzupełnił dodatkowo dwiema punktowymi zagrywkami i trzema spełnionymi blokami.

Statystyki Mateusza Bieńka (PGE Skra Bełchatów) w meczu przeciwko Fenerbahce HDI Stambuł: 14 punktów, 64% skuteczności w ataku, 3 punktowe bloki, 2 punktowe zagrywki.

4. Norbert Huber w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Lindemans Aalst

Dobry występ na parkietach Ligi Mistrzów zaliczył także drugi środkowy bełchatowskiej Skry: Norbert Huber. W spotkaniu przeciwko Lindemans Aalst środkowy żółto-czarnych zdobył 9 punktów w ataku (przy 75-procentowej skuteczności) oraz zaliczył 2 punktowe bloki.

Statystyki Norberta Hubera (PGE Skra Bełchatów) w meczu przeciwko Lindemans Aalst: 11 punktów, 75% skuteczności w ataku, 2 punktowe bloki

5. Łukasz Kaczmarek w meczu Ligi Mistrzów przeciwko PGE Skrze Bełchatów

Mijający tydzień to także starcie w Lidze Mistrzów dwóch topowych polskich zespołów. W tym spotkaniu z bardzo dobrej strony pokazał się atakujący Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyna-Koźla Łukasz Kaczmarek. Dzięki wysokiej, 61-procentowej skuteczności w ataku, punkowym zagrywkom i grze w bloku wspierał zespół, zdobywając łącznie 17 punktów.

Statystyki Łukasza Kaczmarka (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) w meczu przeciwko PGE Skrze Bełchatów: 17 punktów, 61% skuteczności w ataku, 1 punktowy blok, 2 punktowe zagrywki.

Do odnotowania: Warta uwagi jest również postawa Mariusza Wlazłego – mistrza świata 2014. MVP tamtego czempionatu, a obecnie atakujący Trefla Gdańska w spotkaniu przeciwko MKSowi Będzin punktował łącznie 18 razy, wykazując się 65-procentową skutecznością w ataku i dokładając jeden spełniony blok.

 Polską Siatkówkę wspierają

www.pzps.pl to oficjalny serwis Polskiego Związku Piłki Siatkowej