- Rozgrywki
- Rozgrywki seniorskie
- 2. Liga Mężczyzn
- Aktualności
- Michale, dziękujemy!
Anna Daniluk, foto: FIVB, 25 marca 2022
Dwukrotny mistrz świata, wieloletni reprezentant kraju, utytułowany gracz i charyzmatyczny lider – Michał Kubiak podjął decyzję o zakończeniu reprezentacyjnej kariery. Michale, dziękujemy za serce, które wkładałeś w każdy mecz w biało-czerwonych barwach. Jesteś prawdziwym Wojownikiem i Kapitanem!
O swojej decyzji, Michał Kubiak poinformował na swoich social mediach.
"Mój czas w biało czerwonych barwach dobiegł końca. Decyzję podjąłem już jakiś czas temu i dziś została postawiona kropeczka nad i. Chciałbym zacząć od podziękowań. Przede wszystkim mojej wspaniałej żonie, bez której to wszystko by się nie udało. Kochanie dziękuję Ci za opiekę nad naszymi wspaniałymi córeczkami i za dokładanie drewna do ogniska domowego, żeby nie gasło podczas tych 300 dni w roku, które spędzałem poza domem. Za zostawienie swoich marzeń i ambicji z boku, tylko po to żebym ja mógł spełniać swoje. Jesteś najlepsza. I LOVE YOU FOREVER.❤️
Moim rodzicom i bratu, za to że zawsze stali za mną murem, przede wszystkim w tych gorszych czasach. Tato dziękuję za te wszystkie lekcje, które dostałem od Ciebie i za czas, który mi poświęciłeś. Twoje nie wymiękaj, chodzi za mną do teraz. Mam nadzieję, że wyszedłem na ludzi i jesteś ze mnie dumny. Mamo, Tobie za ogrom miłości, którą okazywałaś mi zawsze, kiedy tylko tego potrzebowałem. Za cenne rady i wprowadzenie w dorosłość.
Bober, bez Ciebie i ciągłej rywalizacji z Tobą nidgy nie osiągnął bym tego wszystkiego co osiągnąłem. To dzięki Tobie ogień zwycięstwa, który jest we mnie płonie do dziś. Za wsparcie zawsze i wszędzie. Kocham Was❤️
Moim dwóm ANIOŁKOM, POLCI I ZOJCI. Żaden medal i zdobycie żadnego trofeum nie jest w stanie dorównać emocjom, które towarzyszyly mi po powrocie do domu. To z jaką radością witałyście mnie, rekompensowało wszystkie najgorsze porażki. Tata będzie w końcu w domu😉
Moim kolegom i przyjaciołom z drużyny narodowej. Chłopaki to był zaszczyt, być Waszym kapitanem przez 8 lat. Wiem, że nie byłem idealny, ale zawsze starałem się robić tak, żeby wygrać. ZAWSZE. Życzę Wam, żebyście w końcu weszli na szczyt olimpijski i jak już tam będziecie, a będziecie napewno, wspomnijcie o starszym kumplu i o marzeniu, którego mi spełnić się już nie uda. Ja w Was wierzę, Paryż jest Wasz.
Najlepszym kibicom na świecie. Tych chwil na Narodowym, w Spodku i wielu innych halach nie zapomnę do końca życia. Byliście tym, co motywowało mnie do wstawania codziennie rano i dawania z siebie maksa.
Jestem szczęśliwy, że będąc na parkiecie mogłem przez 12 lat śpiewać z Wami Mazurka Dąbrowskiego i dawać Wam powody do radości. Jeśli dzięki temu co pokazywałem na boisku, mogłem zainspirować choć jedną osobę, to czuję się spełniony.
Trenerom kadry, których było kilku. Sztabowi medycznemu, Jasiu, Tomala i Pawciu, za te wszystkie godziny spędzone na leczeniu ciała i duszy. Kierownikom kadry. Ludziom z otoczenia. Byłemu prezesowi PZPS panu Jackowi Kasprzykowi. Telewizji Polsat, to dzięki niej, siatkówka w Polsce stała się sportem narodowym, który tak bardzo łączy ludzi. Organizatorom imprez w Polsce, od których wszyscy na świecie się uczyli. Mediom, za tolerowanie gorszych nastrojów.
Siatkówka reprezentacyjna otworzyła przede mną wiele drzwi. Zwiedziłem prawie cały Świat, poznałem wielu wspaniałych i inspirujących ludzi, mam mnóstwo wspomnień, które zostaną za mna na zawsze. Za te wspomnienia właśnie, człowiek dałby się pokroić, żeby móc przeżyć to jeszcze raz.
Mimo, że moja kariera reprezentacyjna dobiegła końca, to mam zamiar jeszcze trochę pograć. Nie żegnam się więc na zawsze, na to przyjdzie jeszcze czas. Być może będzie mi dane zagrać jeszcze na polskich parkietach i pożegnać się z Wami osobiście.
Do zobaczenia na szlaku
Dziękuję, Wasz Kapitan
Kubi"
Kapitanie, my także jeszcze raz bardzo dziękujemy! Do zobaczenia!
Michał Kubiak urodził się 23 lutego 1988 roku w Wałczu. Jest dwukrotnym mistrzem świata i kapitanem reprezentacji Polski. Obecnie reprezentuje barwy japońskiego Panasonic Panthers, z którym w tym sezonie klubowym sięgnął po srebro V.League. W kadrze narodowej debiutował w czerwcu 2011 roku w meczu Ligi Światowej przeciwko Brazylii. Przed związaniem się na stałe z siatkówką halową, z powodzeniem grał w plażową odmianę naszej dyscypliny, sięgając po złoto mistrzostw Europy U18 oraz wicemistrzostwo świata w tej samej kategorii wiekowej.
Osiągnięcia reprezentacyjne: Mistrz Świata 2014 i 2018. Brązowy medalista mistrzostw Europy (2011, 2019, 2021). Srebrny (2011, 2019) i brązowy (2015) medalista Pucharu Świata. Zwycięzca (2012) i brązowy medalista (2011) Ligi Światowej. Brązowy (2019) i srebrny (2021) medalista Siatkarskiej Ligi Narodów. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012), w Rio de Janeiro (2016) i Tokio (2021) . Zwycięzca Memoriału Wagnera (2013, 2015, 2017, 2018, 2021).
Osiągniecia klubowe: Dwukrotny Mistrz (2018, 2019) i wicemistrz Japonii (2020, 2021), zwycięzca Pucharu Cesarza (2017) i złoty medalista Pucharu Kurowashiki (2018). Srebrny medalista Klubowych Mistrzostw Azji (2019). Wicemistrz Chin (2018). Mistrz Turcji (2016) i wicemistrz Turcji (2015), zwycięzca Pucharu Turcji (2015) i dwukrotny zwycięzca Superpucharu Turcji (2014, 2015). Brązowy medalista mistrzostw Polski (2007, 2013, 2014). Srebrny medalista Klubowych Mistrzostw Świata (2011). Brązowy medalista Ligi Mistrzów (2014).
Debiut w kadrze: czerwiec 2011
www.pzps.pl to oficjalny serwis Polskiego Związku Piłki Siatkowej