- Rozgrywki
- Rozgrywki seniorskie
- 2. Liga Mężczyzn
- Aktualności
- Aleja Gwiazd Siatkówki - Nowy rozdział
FG, fot. Piotr Sumara, 25 kwietnia 2023
Rozpoczyna się nowy rozdział w historii Alei Gwiazd Siatkówki. 19 kwietnia, prezydent Katowic Marcin Krupa i prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski podpisali list intencyjny w sprawie wspólnych działań – w Katowicach swoje dłonie odcisną kolejni wielcy ludzie siatkówki, a w Spodku odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn. Bilety w sprzedaży już od dzisiaj.
Katowice nie bez powodu nazywane są mekką polskiej siatkówki, a symbolem tego jest pamiętający tryumfy Biało-Czerwonych Spodek oraz prowadząca do niego Aleja Gwiazd Siatkówki. Trzecim siatkarskim wyróżnikiem Katowic są kibice, o których wspomniał prezydent Marcin Krupa podczas środowej konferencji w Willi Goldsteinów. – To właśnie dzięki dopingowi kibiców Spodek potrafi odlecieć i poprowadzić reprezentację Polski po zwycięstwo. Dla mnie osobiście emocje i wibracje Spodka podczas siatkarskich wydarzeń są czymś wyjątkowym.
Świetną wiadomością dla fanów siatkówki jest nie tylko fakt, że wspomniany list intencyjny daje perspektywę rozwoju Alei Gwiazd w Katowicach na kolejne siedem lat, ale również informacja o organizowanym przy okazji najbliższej edycji tego wydarzenia (25 maja) meczu towarzyskim Polska-Niemcy – oczywiście w Spodku. Bilety do nabycia na eBilet.pl.
– Życzę panu prezydentowi i nam wszystkim, żeby Aleja Gwiazd Siatkówki była za krótka, aby nasi siatkarze zdobywali jak najwięcej medali, i aby jak najwięcej siatkarek i siatkarzy mogło się na Alei Gwiazd Siatkówki zaprezentować – mówił prezes PZPS Sebastian Świderski. – Zapraszam na mecz towarzyski z reprezentacją Niemiec. Tym bardziej, że trenerem reprezentacji Niemiec jest nasz były reprezentant, który również odbijał swoje dłonie w Alei Gwiazd Siatkówki, czyli Michał Winiarski – dodał szef PZPS, który sam miał okazję symbolicznie odcisnąć dłonie w Alei wraz ze wspomnianym Michałem Winiarskim w 2021 roku.
Upamiętniająca wybitne postaci świata siatkówki Aleja Gwiazd przy al. Korfantego została otwarta w maju 2017 r. od tamtej pory trwały ślad pozostawiły w niej 34 osobistości siatkarskiego świata. Aleję wieńczy unikalna, pamiątkowa ławeczka z repliką pucharu Mistrzostw Świata 2014, zdobytego w katowickim Spodku przez reprezentację Polski. Jednak jej historia sięga dużo dalej - aż 2003 roku w Miliczu, gdzie odbyło się dziesięć pierwszych wydarzeń z tego cyklu. Teraz otwiera się nowy rozdział Alei Gwiazd, bo organizacja kolejnych imprez przeszła całkowicie na PZPS. Widocznym tego znakiem jest także nowe logo, zaprezentowane podczas konferencji.
– Aleja Gwiazd Siatkówki to już marka. W 2003 roku, gdy zastanawialiśmy się nad jej stworzeniem, siatkówka nie była jeszcze naszym dobrem narodowym. Dziś już wiemy, że był to strzał w dziesiątkę. Naszym priorytetem jest ciągłe rozwijanie alei. Stąd decyzja o przeniesieniu przez Fundację Alei Gwiazd autorskich praw majątkowych wyłącznie na Polski Związek Piłki Siatkowej, co nie oznacza, że nie będziemy ze sobą współpracowali – mówił Sławomir Jachimowski, prezes Fundacji Aleja Gwiazd.
Już 25 maja o godzinie 18.00 przy Alei Korfantego tablice z odbiciem swoich dłoni odsłonią: Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Bartosz Kwolek, Dorota Świeniewicz, Małgorzata Glinka, Paweł Papke. Swoją tabliczkę odsłoni też sponsor Plus GSM. Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja Polska Siatkówka, a jego Partnerem Ministerstwo Sportu i Turystyki. Tego samego dnia w Spodku o 20.30 odbędzie się mecz Polska-Niemcy. Ceny biletów zaczną się od 29 zł, natomiast udział w uroczystości w Alei Gwiazd Siatkówki pozostaje oczywiście otwarty dla wszystkich fanów siatkówki.
www.pzps.pl to oficjalny serwis Polskiego Związku Piłki Siatkowej