-
- Rozgrywki
- Rozgrywki młodzieżowe
- Imprezy PZPS
- Komunikaty
- Temp
- Ziemia Lubuska siatkówką plażową stoi
EA, 26 sierpnia 2011
Urząd Marszałkowski, Lubuski Związek Piłki Siatkowej oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gubinie zapraszają na turniej siatkówki plażowej kobiet i mężczyzn, który odbędzie się 27 sierpnia w Gubinie (początek gier 9.30, oficjalne otwarcie 12.00).
- Pani Marszałek Elżbieta Polak i Zarząd Województwa Lubuskiego ufundowali w 26 gminach boiska do siatkówki plażowej, na których w kończące się wakacje rozgrywane były turnieje. Zawody w Gubinie będą swoistą Grand Prix, podsumowaniem dotychczasowej rywalizacji w ramach programu Urzędu Marszałkowskiego „Sportowe Lubuskie na lato” LUBUSIK 2011 - powiedział prezes Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Bartkowiak. Turniej odbędzie się 27 sierpnia (początek godz. 9.30) na boiskach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gubinie. To miasto jest jedną z kolebek siatkówki, zwłaszcza młodzieżowej, na Ziemi Lubuskiej. Swego czasu gościło zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce plażowej, tutaj pierwsze kroki stawiał olimpijczyk z Pekinu Krzysztof Gierczyński.
Prezes Bartkowiak podkreślił, że turniej będzie podsumowaniem rozgrywek, które toczyły się na nowo wybudowanych boiskach do siatkówki plażowej w województwie lubuskim. - W Gubinie są trzy boiska, dwa zostały wybudowane wcześniej. W naszych rozgrywkach wprowadziliśmy dwie kategorie rywalizacji - sportową i rekreacyjną. W drugiej grają zawodniczki i zawodnicy, którzy wcześniej nie mieli zbyt wielu okazji do odbijania piłki w zawodach w tej dyscyplinie sportu. Siatkówka plażowa ma coraz więcej swoich sympatyków i wielbicieli. W Gubinie na najlepszych czekają dyplomy i nagrody - dodał prezes LZPS.
Jak informuje portal ziemialubuska.pl Gubin jest niespełna dziewiętnastotysięcznym miastem granicznym położonym na zachodniej granicy Polski i jest jednym z najbardziej prężnych ośrodków miejskich w województwie lubuskim. Jego geopolityczna lokalizacja sprawia, iż miasto z dnia na dzień staje się coraz bardziej atrakcyjne zarówno gospodarczo jak i turystycznie. W Gubinie istnieją dwa przejścia graniczne: piesze z odprawą dla samochodów osobowych oraz kolejowe, przez które przebiega międzynarodowa linie Zielona Góra-Cottbus. W odległości 3 km od miasta, w Gubinku od 2000 roku funkcjonuje nowoczesne przejście graniczne z odprawą dla samochodów osobowych i ciężarowych. W ciągu ostatnich 3 lat granicę przekroczyło łącznie około 28 mln osób oraz ponad 250 tys. samochodów osobowych i ciężarowych. Usytuowanie Gubina przy ujściu rzeki Lubszy do Nysy Łużyckiej oraz osłonięcie miasta od wschodu Wzgórzami Gubińskimi sprawia, iż utrzymuje się tutaj specyficzny, łagodny mikroklimat sprzyjający występowaniu wielu egzotycznych odmian drzew i krzewów, takich jak magnolie, miłorzęby japońskie, buk dębnolistny i cisy.
www.pzps.pl to oficjalny serwis Polskiego Związku Piłki Siatkowej