25 lutego 2013

Redakcja tygodnika „Wprost” wyróżniła Polski Związek Piłki Siatkowej za najciekawszy projekt z zakresu CSR (Społecznej Odpowiedzialności Biznesu). PZPS został uhonorowany za program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych realizowany wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Dyplomy wręczono podczas uroczystej gali w piątek 22 lutego w Warszawie. W imieniu PZPS nagrodę odebrał Witold Roman, wiceprezes PZPS ds. szkoleniowych.

Redakcja tygodnika „Wprost” wyróżniła Polski Związek Piłki Siatkowej za najciekawszy projekt z zakresu CSR (Społecznej Odpowiedzialności Biznesu). PZPS został uhonorowany  za program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych realizowany wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Dyplomy wręczono podczas uroczystej gali w piątek 22 lutego w Warszawie. W imieniu PZPS nagrodę odebrał Witold Roman, wiceprezes PZPS ds. szkoleniowych. 

O sukcesie programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, zapoczątkowanego we wrześniu 2012 r. w 128 szkołach na terenie całego kraju świadczy liczba dzieci i młodzieży, które zgłosiły się do projektu. Przypomnijmy, że marcu ruszy kolejna „Akcja naborowa” do klas siatkarskich, która ma wśród młodych ludzi wyłonić przyszłych mistrzów. Do kontynuacji projektu niezbędne jest ponowne wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

Siatkarskie Ośrodki Szkolne to pionierskie i innowacyjne w skali kraju przedsięwzięcie oraz wspólna inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Obie instytucje otrzymały za wdrożenie i realizację tego projektu wyróżnienie „Najlepszy Partner w Biznesie” magazynu ekonomicznego „Home&Market”. Projekt jako przykład udanej współpracy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu wyróżnił również w specjalnym dodatku tygodnik „Wprost”. 

Zdaniem ekspertów, powołane do realizacji projektu Siatkarskie Ośrodki Szkolne funkcjonują w 96 gimnazjach i 32 liceach na terenie wszystkich województw w Polsce pokazały, że struktura ta pozwala na prawidłową realizację programu upowszechniania siatkówki w skali całego kraju. 

- Rozpoczęty 1 września 2012 r. program jest projektem wieloletnim, stąd Związek uznaje za niezbędne jego kontynuowanie w 2013 roku i w latach następnych. Potrzeba kontynuowania tego zadania publicznego związana jest zarówno z wieloletnim programem upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży oraz zainteresowaniem piłką siatkową, jak i koniecznością ujednolicenia systemów szkolenia, stworzenia nowej jakości wyławiania talentów i opieki nad ich rozwojem sportowym, a także wyrównywania szans dzieci z różnych regionów Polski– mówi Waldemar Wspaniały, szef projektu.

Zdaniem Waldemara Wspaniałego, w 2013 roku nastąpi znaczący wzrost uczestników projektu. - Planuje się prowadzenie w kolejnym roku szkolnym 310 klas siatkarskich, w których uczyć się będzie 4600 dzieci a docelowo w 2014 roku -  5760 adeptów siatkówki – podkreśla Waldemar Wspaniały, szef projektu.

www.pzps.pl to oficjalny serwis Polskiego Związku Piłki Siatkowej