-
- Rozgrywki
- Rozgrywki młodzieżowe
- Imprezy PZPS
- Komunikaty
- Wydział Siatkówki Plażowej
- Komunikaty
- Prezes PZPS w SMS Łódź
Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 26 lutego 2015
Paweł Papke, Prezes PZPS kontynuuje wizyty w Szkołach Mistrzostwa Sportowego podlegających Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej. Po wtorkowo – środowych spotkaniach w żeńskim SMS Szczyrk, w czwartek szef Związku poznawał łódzki SMS specjalizujący się w siatkówce plażowej.
Placówka szkoli obecnie 38 dziewcząt i chłopców, którzy swoją przyszłość wiążą z siatkówką plażową. W dotychczasowej historii szkoły, jej uczniowie zdobyli 85 medali imprez międzynarodowych i krajowych.
– Tak pokaźny dorobek medalowy jest powodem do satysfakcji. Musimy jednocześnie myśleć o przyszłości, tak by zapewnić optymalne warunki do właściwego rozwoju sportowego i intelektualnego naszych młodych siatkarek i siatkarzy. Dlatego bardzo ważne są inwestycje w bazę sportową oraz dydaktyczną – powiedział podczas spotkania z kierownictwem szkoły, trenerami oraz uczniami Paweł Papke, Prezes PZPS.
Roman Stępień, Dyrektor SMS Łódź, Sławomir Robert i Janusz Pełka, Zastępcy Dyrektora SMS Łódź zaprezentowali szefowi Związku bazę dydaktyczną, sportową, odnowę biologiczną i rehabilitacyjną oraz bursę dla uczniów spoza Łodzi. Najdłużej rozmawiano o budowie nowej hali treningowej, niezbędnej dla właściwego funkcjonowania NLO SMS PZPS w Łodzi.
– W pierwszych dniach swojej pracy w roli prezesa chciałem poznać jak prezentuje się bezpośrednie zaplecze naszych reprezentacji. To kluczowa kwestia dla rozwoju naszej dyscypliny i temu obszarowi będę poświęcał dużo uwagi. Na tym etapie szkolenia nie możemy pozwolić sobie na pomyłki. Cieszy mnie, że młodzi ludzie garną się do siatkówki, wiążą z nią swój rozwój. Ten trend należy podtrzymywać i napędzać – powiedział Prezes PZPS.
www.pzps.pl to oficjalny serwis Polskiego Związku Piłki Siatkowej